mobil: +421(0)908536789
email: jozefkovac68@gmail.com
Oddiel KARATE MTK TATRAN ŽARNOVICA
Výsledky zo súťaží za rok 2017:

Majstrovstvá Slovenska 2017 jednotlivcov a družstiev U21, juniorov, dorastencov a ml.dorastencov, Trnava 2.12.2017
V sobotu 02.12.2017 sa konali v Trnave Majstrovstvá Slovenskej republiky 2017 U21, Juniorov a dorastencov karate. Oddiel karate MTK Tatran Žarnovica reprezentoval Dominik Jozef Národa. Na uvedené majstrovstvá sa musel nominovať umiestnením na Majstrovstvách Stredoslovenského zväzu karate čo tiež nebolo jednoduché. Majstrovstvá Slovenska je súťaž, kde bojujú o prvenstvo najlepší pretekári v republike a samozrejme nemajú to ľahké. Dominikovi sa podarilo vybojovať pre Žarnovicu krásne tretie miesto. Bola to posledná súťaž v kalendárnom roku 2017 no máme pred sebou nový rok a s ním aj ďalšie prestížne turnaje, v ktorých bude treba ukázať čo má pretekár natrénované  po fyzickej, ale aj psychickej stránke. Okrem sily a rýchlosti treba v zápase aj rozmýšľať nad taktikov a to je niečo čo človek musí zdediť alebo nadrieť. Vedieť kedy udrieť a na ktoré miesto. Čo spraviť, aby ste súpera prelstili  a prekvapili v čase keď je nepozorný. To je športový zápas karate a nie každému sa podarí postaviť sa na stupeň víťazov.

15. Ročník Majstrovstiev karate v Žarnovici, Žarnovica 3.6.2017
Oddiel karate MTK Tatran Žarnovica zorganizoval 3.6.2017 v poradí už 15. ročník majstrovstiev karate v Žarnovici. Súťaže sa zúčastnilo 214 pretekárov z 25 klubov, ktorí absolvovali spolu 302 štartov v kategórii kata a kumite. Klub sa v medailovom hodnotení umiestnil celkovo na 9 mieste. Zlato získala Uramová Nikola v kategórii Kumite dievčatá 9-12 rokov bez STV BRH, striebro Nguyen Van Martina Karin v kategórii Kata dievčatá 10-12 rokov bez STV a v kategórii Kumite dievčatá 9-12 rokov bez STV BRH, Linder Peter v kategórii Kumite starší žiaci 10-11 rokov nad 35 a  Národa Dominik Jozef v kategórii Kumite juniori 16-17 rokov BRH. Bronz získali Sitár Samuel v kategórii Kumite chlapci 9-12 rokov bez STV BRH, Bobaľová Barbora v kategórii Kumite dievčatá 9-12 rokov bez STV BRH a  Bobaľová Dominika Eva v kategórii Kata dievčatá 10-12 rokov bez STV.

12. Ročník turnaja Memoriál Jozefa Juhaňáka, Žiar nad Hronom 6.5.2017
Žarnovickí karatisti v Žiari nad Hronom - Náš oddiel vstúpil do poslednej fázy pred prázdninami. Po zdravotných nepríjemnostiach, ktoré sa nespájajú s naším športom, musel sezónu vynechať Daniel Halaj a Juraj Kriško, čo nás oslabilo. Pre memoriál Jozefa Juhaňáka v Žiari nad Hronom dňa 6. Mája 2017, bola konečná zostava pretekárov Žarnovice: Dominika Bobaľová, Nicoleta Uramová a Barbora Bobaľová. Barbora nastupovala prvá z nášho tímu. V kata, čo nie je našou doménou , Barbora aj Dominika vybojovali bronz. V zápase kumite opäť Barbora zahájila medailovým vstupom a získala pre naše farby bronzovú priečku.V ďalšej kategórii  naše dve reprezentantky Nicoleta a Dominika sa po vyraďovacích zápasoch stretli vo finále, ktoré absolvovali vo vysokom tempe. Výborný zápas, dvojnásobná žarnovická účasť. Zlatá medaila pre Nicoletu Uramovú a strieborná pre Dominiku Bobaľovú a obe pre Žarnovicu.Na výborne pripravenej súťaži sa zúčastnilo viac ako 300 pretekárov. Vstúpiť na tatami v takejto konkurancii je prvý krok k sebadôvere. Dievčatám ďakujeme za reprezentáciu  a Danielovi a Jurajovi želáme skoré doliečenie. Zostava: Mgr. Jozef Kováč- akreditovaný rozhodca, Tomka Milan st. - tréner, Dominika Bobaľová, Nicoleta Uramová, Barbora Bobaľová. Spracoval: Tomka Milan st.

20. Ročník turnaja Galanta KARATE CUP, Galanta 22.4.2017
Oddiel karate MTK Tatran Žarnovica sa zúčastnil v sobotu 22.04.2017 na 20. ročníku Galanta karate Cup. Súťaže sa zúčastnilo 42 klubov a 279 pretekárov. Išlo o medzinárodný turnaj. Za Žarnovický oddiel bojovala Emma Rošková v kategórii kumite dievčatá 10-11 ročné + 40 kg. Emma nekontrolovala  svoje techniky a prehrala hneď prvý zápas. Štyri krát kontaktovala svoju súperku za čo  dostala trest a zápas prehrala.  Druhý pretekár bol Dominik Jozef Národa, ktorému sa darilo a v kategórii kumite  chlapci 16 - 17 rokov do 65 kg vybojovať krásne druhé miesto.

37. ročník GrandPrix Slovakia, Bratislava 25.3.2017
V sobotu 25.03.2017 sa uskutočnil v Bratislave 37. Ročník Grand Prix Slovakia. Ide o prestížny , dvojdňový, medzinárodný turnaj v karate. Tento ročník sa ho zúčastnilo 1909 pretekárov zo  154 oddielov cca z 20krajín. Aj team Žarnovických karatistov pod vedením trénerov Jozefa Kováča a Milana Tomku sa uvedeného turnaja zúčastnili. Súťaž bola namáhavá aj po psychickej stránke nakoľko naši pretekári nastúpili do bojov až po 20,00 hod. Nikola Miksaiová nastúpila prvý zápas s pretekárkou Bieloruska a po niekoľkých chybách ktoré súperka využila zápas prehrala. Bieloruska ju ale potiahla do repasáže o tretie miesto, kde si už naša Nikola dávala väčší pozor a ďalší zápas s pretekárkou Holandska s prehľadom vyhrala.  Tretí zápas bol opäť s reprezentantkou Holandska  a bolo sa na čo dívať. Nikola ako prvá zabodovala úderom rukou za čo získala prvý bod. Jej súperke sa podarilo zabodovať kopom do hlavy za čo získala tri body.  Nikola ale bojovala a ďalším bodovaným úderom získala druhý bod. Potom ale dostala kontaktný úder do hlavy a ako neskôr priznala videla súperku hmlisto a stratila orientáciu. Zápas prehrala 2 : 3 a obsadila 4 miesto.
Dominik Jozef Národa mal smolu nastúpil vo svojej kategórii s kvalitným pretekárom z Chorváska a prehral. Bohužiaľ  aj jeho súper prehral v ďalšom zápase a tak sa nedostal ani do repasáže o tretie miesto.
Ako tréner môžem povedať, že umiestnenie na súťažiach nie je jednoduché. Karate je šport , ktorý sa neustála zdokonaľuje a očakávajú sa od pretekárov vysoké výkony po stránke technickej, dynamickej, fyzickej a aj psychickej.  V našom klube sa snažíme, aby sme napredovali a našim cvičencom mohli odovzdať čo najviac informácii a samozrejme aby tréning bol na úrovni po všetkých stránkach. Športovo povedané  - po tréningu musí byť človek zničený s prepotením kimonom a zároveň uvoľnený s pocitom, že sa cíti dobre a čas v telocvični nebol premárnený.

27. Ročník turnaja Zvolen Cup, otvorené Majstrovstvá Stredoslovenského zväzu seniorov 2017 a otvorené 2. kolo Stredoslovenského pohára mládeže 2017 -Zvolen 12.2.2017
Žarnovickí karatisti vstúpili do sezóny
V novom roku 2017 sa už v januári rozbehol termínový kalendár Slovenského zväzu karate. Oddiel karate Žarnovica v novej sezóne disponuje  vo svojich vekových a hmotnostných kategóriách pretekármi na rôznej technickej úrovni. Prirodzená obmena kádra musí byť v každom športe spojená s nováčikovskou základňou a prácou s mládežou. Máme slušnú základňu nováčikov od septembra 2016 a treba povedať, že je to partia, ktorej cvičenie a šport robí radosť. Pevne veríme, že sú medzi nimi ďalší reprezentanti nášho športu a Žarnovice.V súťažnej sezóne roku 2017 máme k dispozícii pretekárov: Nikola Miksaiová, Ema Rošková, Dominik Jozef Národa, Daniel Halaj, Juraj Kriško , Peter Linder, Samuel Laurov. Nikola Miksaiová sa zúčastnila reprezentačného kempu a ako reprezentantka Slovenska sa zúčastnila Grand Prix Croatia v dňoch 14-15.1.2017 v meste Samobor. Na medailu teraz nedosiahla, ale v postupovom kľúči sa vysporiadala s reprezentantkou Talianska a Kosova. Dobrý vstup v reprezentačných farbách. 12.februára sme sa zúčastnili na 27. Ročníku turnaja Zvolen Cup. Chrípka a pretrvavajúce zdravotné problémy narobili doslova paseku v nominácii našich pretekárov. Vo svojich kategóriách nastúpili len Ema Rošková a Dominik Jozef Národa. Obaja zabojovali a výkonom potešili. Ema sa len drobným zaváhaním pripravila o finále, ale celkovým výborným výkonom a prejavom vybojovala bronz. Dominik hneď úvodným zápasom ukázal odhodlanie a dobrú formu. Prehral až vo finále a strieborná medaila putovala do Žarnovice. Obom za reprezentáciu oddielu a mesta ďakujeme, maródom želáme skoré uzdravenie a našim najmladším karatistom budúcim reprezentantom prajeme tiež zdravie a výdrž. Prípravu viedol: Mgr. Jozef Kováč a Milan Tomka st., Autor: Milan Tomka st.